Transport Warszawa

Wielkie miasta to także wielkie wyzwania komunikacyjne. W miastach takich jak Warszawa codziennie do pracy przemieszcza się kilkaset tysięcy osób. Niestety w takich aglomeracjach nie ma możliwości uniknięcie korków, które są zmorą wszystkich kierowców. Jak wiadomo korki są nieuniknione, ale co by było gdyby nie masowa komunikacja miejska?
Warszawa jako stolica nie może sobie pozwolić na zaniedbanie tematu transportu publicznego. To dzięki niemu miasto jest jeszcze przejezdne. Cały Transport Warszawa przekazała w ręce Zarządowi Transportu Miejskiego, który odpowiada za sprawne przemieszczanie się po mieście tysięcy mieszkańców. Do wyboru są tramwaje, autobusy, kolej oraz metro. Każdego roku w okresie letnim miasto wydaje pokaźne sumy na naprawy trakcji kolejowych, zmianę i poprawę nawierzchni dróg oraz rozbudowę sieci połączeń. Wszystko to ma na celu podnoszenie jakości świadczonych usług przez ZTM i zwiększenie komfortu podróżujących. W ostatnich latach nastąpiło spektakularne otworzenie drugiej linii metra, która połączyła warszawę lewobrzeżną z prawobrzeżną. Obecnie działa siedem stacji drugiej linii metra. W trakcie budowy znajdują się kolejne stacje drugiej linii. Rozbudowa trwa jednocześnie w obu kierunkach. W tej sytuacji Transport Warszawa zmuszona jest przeorganizować. Powstają liczne objazdy i każdy ruch ZTM obwieszcza na swojej stronie (www.ztm.waw.pl).
Rozbudowa metra przyczynia się w dużym stopniu do utrudnień w ruchu drogowym. Warto jednak przetrzymać ten czas, ponieważ po zakończeniu prac kierowcy zyskają luźne i nowe drogi, a pasażerowie możliwość szybszego i wygodniejszego przemieszczania się w obrębie miasta.

You may also like